Bezpečnost garážových vrat je stěžejní

8.11.2019 0 Comments

Pokud si chceme zakoupit moderní a nová garážová vrata, tak bychom rozhodně měli být obezřetní a především si ověřit jejich bezpečnost. Ta se rozpozná podle stanovených evropských norem, kdy musí produkt splňovat veškeré možné standardy bezpečnosti. Pokud nebudeme mít jistotu, tak je dobré požádat prodejce o předložení vydaného certifikátu o dodržení požadované normy k příslušným garážovým vratům. Je zcela jasné, že pokud se bude prodejce zdráhat, tak nebude něco v pořádku a je lepší od jejich zakoupení odstoupit. To se ale nemůže stát u sekčních garážových vrat Just-doors.cz, které jsou na trhu v bohaté nabídce provedení i barev.garáž jako součást domu
Co všechno nás může potěšit?

  • V první řadě se nemusíme obávat o své ruce a prsty, že by mohlo dojít k jejich skřípnutí. Boční uzavřené zárubně brání vsunutí ruky do mezery a tím zabraňují úrazům.
  • Velmi důležitou součástí jsou také tažná lana a pružiny. Skvělý je patentovaný systém dvojitých pružin, kdy pokud dojde k prasknutí jedné z nich, tak druhá zamezí pádu vratového křídla. Tohle přesně u svisle se otevírajících sekčních vrat bude velmi důležitou součástí.
  • Skvělá je též zábrana proti přiskřípnutí. V případě pojezdu dolů, když vrata narazí na překážku, tak nebudou pokračovat, ale zastaví se pohon http://www.kosmonautix.cz/tag/iontovy-pohon/ a navíc ještě mohou povyjet kousek nahoru, tudíž zde předmět nezůstane zaklíněný.
  • Garážová vrata jsou bezpečná a dokážou ochránit před zloději a případnému vypáčení. Když se totiž vrata zavřou, tak automaticky zámek zapadne do vodicí lišty.
  • Výpadek proudu není hrozbou, garážová vrata se dají otevřít i ručně.

velká rodinná garáž
Rozhodně se vyplatí investovat do kvalitních produktů, jelikož jedině tak bude zachována nejen předepsaná norma, ale především kvalita a bezpečnost. A nemá to vliv ani na další prvky, kterými může být případné prosklení nebo vestavné dveře, které se též mohou využívat a to pro pouhý vstup, kdy není nutno otevírat celou garáž.