Ochrana je nezbytná

23.3.2017 0 Comments

Některá zaměstnání vyžadují tyto pomůcky. Pracovní rukavice se tak upotřebí ve spoustě různých průmyslů od toho potravinářského, přes zdravotnický, kde jsou důležité různé typy, podle odvětví, které zrovna daný produkt potřebuje, používají se tak jednorázové, ale také gumové a mnohé další. Mezi další také jistě patří chemický průmysl a občas také strojírenský, protože i zde často musíte chodit v pláštích a být přesní a precizní, takže k tomuto vybavení kolikrát také patří právě tyto pomůcky. Nesmíme však zapomínat ani na těžkou a namáhavou práci, která se týká také svářečů a ostatních různých dělníků, kde jsou nezbytné ochranné pomůcky. Dokonce i hasiči musejí při těžkém a náročném zásahu mít ochranné pomůcky, takže jsou nezbytné například tepelně odolné a žáruvzdorné rukavice.

Vlastní bezpečí

Často se používají z hlediska hygieny, ale také pro vlastní bezpečí. Podle druhu zaměstnání je musíme využívat, nebo jsme docela rádi, že je máme. Někde jsou povinné a říkáme si, že je ani nepotřebujeme, jinde jsme velice rádi, že je máme a že existují.
Podíváme se nyní na typy, které se v dnešní době vyrábějí a které si tak můžete objednávat po kusech, nebo například kartónovým prodejem.


Ø  kombinované
Ø  celokožené
Ø  máčené
Ø  povrstvené
Ø  textilní
Ø  jednorázové
Ø  chemické
Ø  svářecí
Ø  tepelně odolné 
V dnešní době je také nezbytné, abychom některé tyto pomůcky používali ze zákona. Někteří mohou pracovat s vysoce nebezpečnými chemickými látkami, horkými předměty, nebo s věcmi, kde se mohou poranit či se jim může do kůže dostat tříska nebo špona. Vždy si podle druhu můžete vybírat z více možností. V naší nabídce však tak najdete i ostatní ochranné pomůcky, které budete potřebovat při vaši práci, ať už se jedná o práci na zahradě nebo formou vašeho zaměstnání, kde je zřejmě bude pořizovat nějaký vedoucí.