Správně čištění keramické varné desky

22.12.2018 0 Comments

Obecné tipy

Tato citlivá plocha může být poměrně rychle opět bez poskvrny, když použijeme nejen některé domácí metody, ale také budeme provádět pravidelné čištění varné plochy.
Zde jsou některé obecné tipy pro čištění
●     Velmi jednoduché, ale užitečné: keramickou desku denně očistěte hadříkem,abyste odstranili hrubé nečistoty.
●     Čistětehned po vaření, znečištění se snáze odstraňuje, když je plocha ještě stále teplá.
●     Tvrdé krusty nemusí vůbec vzniknout, jestliže vezmeme do ruky škrabku na sklokeramické povrchy. Výhodou je, že na plotně nebudou žádné škrábance.
převaření mléka

Nejlepší domácí prostředky na těžké nečistoty

●     Vypálené plochy lze odstranit pomocí prášku do pečiva. Smíchejte prášek do pečiva s trochou vody, abyste vytvořili pastu. Aplikujte na varnou plochu, nechte působit a utřete.
●     Čistící prostředek nasklo nebo sprej do trouby:zvláště u sklokeramického povrchu je pro uklízení užitečné použít čističe skla nebo spreje na trouby. Posypte keramickou varnou deskou a poté omyjte teplou vodou, šmouhy nemají šanci.
●     Skleněná varná deska může být také vyčištěna citronovou šťávou. Kyselina nejen velmi dobře odstraňuje spálené skvrny, ale také vápník.
●     Dalším domácím prostředkem pro znečištění tomto druhu materiálu jsou tablety do myčky na nádobí smíchané s vodou. Použijte výslednou pastu na desku, nechte působit a otřete.
sklokeramická varná deska

Vazelína

Aby keramická varná deska byla skutečně neposkvrněná, správná péče má velký význam. Použití vazelínydodá tomuto prostoru na vaření nejen lesk, ale vytváří na něm i ochrannou vrstvu. Malé množství vazelíny na špičce nože postačí. Potřete plochu sporáku a důkladně jej vyleštěte hadříkem. Tímto způsobem se nečistoty do varné desky nedostanou tak rychle a především se vzniklé skvrny snadno odstraní.

Soda

Pokud vypadá varná keramická plocha na vyhození, existuje přirozená zázračná směs s natronem, co z ní udělá desku zářící novotou. Mimochodem, natron se hodí i na vyčištění vnitřku trouby.