ZKUSTE LETOS LETNÍ DOVOLENOU TROCHU JINAK.

10.1.2017 0 Comments

A co třeba Velká Británie.  Kdo by neznal tenhle deštivý ostrov, ležící na severozápadě od pobřeží kontinentální Evropy.  Pokud se řekne Anglie, většině z nás se asi vybaví královna, čaj, neustálý déšť a především Londýn. Pokud si chcete užít kulturu, nákupy, procházky, památky a spoustu dalšího neváhejte vyrazit právě do Londýna.
Notting Hill
Památky
Kdo by neznal Big Ben, London Eye nebo London Bridge ? Ale co zkusit i méně obvyklé památky. Sama za sebe mohu vřele doporučit například Notting Hill. Tato malebná část západního Londýna, je známá především díky svým pestrobarevným domečkům. Součástí Notting Hillu je tržiště zvané Portobello Road, kde naleznete skutečně cokoli.

Od jídla, oblečení, kožených výrobků, starých vinylových desek přes klasické turistické suvenýry. Pokud si tedy chcete udělat příjemnou procházku spojenou s nákupy na této tržnici, rozhodně neváhejte. A ještě předtím můžete zkouknout stejnojmenný film s Julií Roberts a Hugh Grantem v hlavních rolích.

Pokud jste „procházkový typ“ určitě nesmíte vynechat ani Camden Town. Tato oblast leží v severozápadním Londýně a je známá stejně jako Notting Hill především díky svým trhům, ale také jako centrum alternativních stylů a subkultury. Opět asi nejznámější jsou místní trhy. Tyto trhy jsou velmi populární turistickou atrakcí a nakoupíte zde především různé alternativní umění,  retro kousky oblečení, ale i nábytek či jiné starožitnosti. Pokud si chcete tedy koupit například pravou koženou peněženku, nebo zavzpomínat na osmdesátá či devadesátá léta, neváhejte navštívit Camden Town.
Camden Town
Na mě Camden Town působil jako bych se vrátila do minulosti a ocitla se zpět ve svém dětství, tedy v devadesátkách. Čeho si každý všimne na první pohled, jsou ozdobné fasády místních domů, hospod a klubů. Chcete li tedy vidět obřího draka nebo Conversku na zdi domu, zajeďte si do Camdenu.

Nákupy
Jste-li milovníkem nakupování, Londýn jako meka tohoto převážně dámského „sportu“ vás určitě okouzlí. A to především nejznámější a nejrušnější ulice, slavná Oxford Street. Když jsem poprvé vystoupila z metra na Oxford Circus, jako první mě samozřejmě zaskočily davy turistů.  Na Oxford Street je přeplněno, a to neustále. Tolik lidí na jedné ulici se skutečně jen tak nevidí.

Pokud tedy vyrážíte zrovna sem, obrňte se trpělivostí, připravte se na tlačenice, strkanice, všudypřítomné turisty, stánky se suvenýry v nejhorším případě i frontu na vstup do metra.

Oxford Street sousedí s ulicemi Bond Street a Regents Street, a toto kombo dohromady je skutečný ráj, pro opravdové shopaholiky.  Naleznete zde jak klasické levnější obchody jako HM nebo Marks and Specer, ale i skutečně skvosty jako Selfridges, Next, Urban Outfitters. A také tu nesmí chybět Primark.